The Best Off

TBO_LOGO

4. THE BEST OFF – OGŁOSZENIE O NABORZE

Zapraszamy do zgłaszania spektakli do czwartej edycji Konkursu na Najlepszy Spektakl Niezależny „The Best Off”. Regulamin i karta zgłoszeniowa do pobrania tutaj.
Nabór trwa do 10 grudnia 2021 r. 

„The Best Off” to nagroda teatralna, powołana przez Fundację Teatr Nie-Taki w 2017 roku. To pierwszy w historii polskiego offu ogólnopolski konkurs, który ma za zadanie wyłonić najlepsze premiery sezonu. Nagrodą dla zwycięzcy jest rekomendacja do tournée po co najmniej siedmiu instytucjonalnych scenach w kraju. 

Konkurs ma charakter trójetapowy. Pierwszy etap polega na zgłoszeniu spektaklu wraz z pełnym nagraniem i opisem. W drugim członkowie jury oglądają nagrania wszystkich zgłoszonych spektakli i wybierają finalistów do etapu trzeciego. Następnie jury ogląda wybrane spektakle na żywo i wyłania zwycięzcę, który w sezonie 2022/2023 wybierze się w artystyczną podróż po scenach wspierających konkurs. Przyznawane są również wyróżnienia i nagrody finansowe.

Organizatorem konkursu są: Fundacja Teatr Nie-Taki i redakcja wydawanego przez nią kwartalnika „nietak!t”, portal teatralny.pl, oraz partnerskie sceny teatralne. 

Misją konkursu jest stymulowanie rozwoju polskiego teatru offowego i wspieranie eksploatacji jego spektakli. Dodatkową korzyścią, jaką przyniesie „The Best Off” będzie poszerzenie dokumentacji polskiego offu, a także stworzenie sieci scen instytucjonalnych, które ten rodzaj teatru wspierają, co może owocować w przyszłości kolejnymi projektami na styku offu i instytucji. Serdecznie zachęcamy wszystkie niezależne zespoły i indywidualnych artystów do zapoznania się z Regulaminem i zgłaszania swoich spektakli!

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.