JURY CZWARTEJ EDYCJI
Dominik Gac
Krytyk teatralny i teatrolog. Stale współpracuje z redakcjami „Teatru”, „Nietak!tu” i portalu „Teatralny.pl”. Współautor książki „Scena Lublin”.
Laureat lubelskiej nagrody kulturalnej „Żurawie” i nagrody w VI konkursie im. A. Żurowskiego dla młodych krytyków teatralnych. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Małgorzata Sikorska-Miszczuk
Dramatopisarka, librecistka, scenarzystka. Laureatka wielu nagród. Stypendystka CEC ArtsLink, MKiDN, Stiftung Genshagen.
Autorka sztuk wystawianych w Polsce i zagranicą (m.in. „Śmierć Człowieka-Wiewiórki”, „Walizka”, Burmistrz”, „Szajba”), librett operowych (m. in. „Czarodziejska góra”, muz. P. Mykietyn, „Yemaya królowa mórz”, muz. Z. Krauze, „Człowiek z manufaktury”, muz. R. Janiak), scenariuszy filmowych (m. in. „Kobro. Opowieść fantastyczna” reż. B. Lankosz, „Tytus, Romek i A’Tomek wśród złodziei marzeń” reż. L. Gałysz), słuchowisk (m. in. „Liść, na którym mieszkasz nazywa się Europa, ale to za mało, by żyć”, „Szeherezada”), sztuk dla dzieci (m. in. „Andersen kosmiczny agent” reż. Ewa Piotrowska, „Motyl” reż. Marcin Liber).
Dominika Knapik
Choreografka, tancerka, aktorka i reżyserka. Absolwentką Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie na Wydziale Aktorskim. W 2015 roku, jako pierwsza choreografka, została nominowana do prestiżowej nagrody Paszporty Polityki w kategorii „Teatr”.Od 2008 roku działała jako współzałożycielka kolektywu artystycznego Harakiri Farmer, z którym zrealizowała wiele interdyscyplinarnych projektów. Regularnie współpracuje z ważnymi instytucjami krajowymi i zagranicznymi, takimi jak Narodowy Stary Teatr w Krakowie, Nowy Teatr w Warszawie, Narodowy Teatr w Warszawie, Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie, MCHAT/Moskwa, Schauspielhaus Bochum czy University of Michigan.
Od 2017 roku pracuje jako reżyserka. Jej najnowszą pracą reżyserską jest spektakl „Tiki i inne zabawy” we Wrocławskim Teatrze Pantomimy, który miał premierę w czerwcu 2021.
Katarzyna Knychalska
Założycielka i prezeska Fundacji Teatr-Nie Taki we Wrocławiu, wydawca, redaktorka naczelna portalu Teatralny.pl i czasopisma o teatrach niezależnych „nietak!t”.
Współtwórczyni Ogólnopolskiej Offensywy Teatralnej, zajmującej się jednoczeniem ruchu teatrów offowych, dramatopisarka i adaptatorka, konsultantka programowa w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, dyrektorka Festiwalu Teatru Nie-Złego w Legnicy, współtwórczyni Festiwalu Dolnośląskich Teatrów Offowych Zwrot we Wrocławiu. Dyrektorka Konkursu The Best Off. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Daniel Jacewicz
Reżyser teatralny, aktor, animator kultury i instruktor teatralny.
W 1996 roku założył w Goleniowie i do dziś prowadzi Teatr Brama – łączący działalność artystyczną, edukacyjną oraz kulturotwórczą. Pomysłodawca i główny realizator Goleniowskich Spotkań Teatralnych BRAMAT oraz Festiwalu Młodości Teatralnej ŁAKNIENIA. Inicjator wielokierunkowych sieci współpracy pomiędzy twórcami i ośrodkami sztuki zarówno o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim (m.in. Ogólnoposlka OFFesnywa Teatralna, Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna, współpraca ze szczecińskim Teatrem Kana, Ośrodkiem Poszukiwań Twórczych w Strzelewie, Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu) jak i międzynarodowym (projekty realizowane m.in. z Teatrem Stella Polaris z Norwegii, ośrodkami w Niemczech, Grecji, obecnie także z Odin Teatret z Danii, którym realizuje projekty angażujące społeczności lokalne). Pomysłodawca Akademii Teatru Alternatywnego.
Zdobywca nagrody Pro ARTE, przyznanej przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za dorobek artystyczny oraz odznaczenia Zasłużony dla Kultury Polskiej przyznanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego